Дод. інформація

«Про зміни у призначенні державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років та державної допомоги на дитину одинокій матері»

З 1 січня 2014 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення матеріальної підтримки сімей, в яких виховуються діти, над якими встановлено опіку чи піклування», згідно з цими змінами при розрахунку сукупного доходу сім'ї для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років та державної допомоги на дитину одинокій матері не враховується державна допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування.

Також, з 1 січня 2014 вступив в дію Закон України «Про внесення змін до статті 7 Закону України« Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям ». Фізичні особи, які надають соціальні послуги отримали право на призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.

 

 

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо скорочення кількості документів для отримання державної допомоги при народженні дитини» № 664-18 від 10.10.2013 (набрав чинності з лютого 2014 року) передбачено:

Допомога батькам при народженні дитини призначається на підставі свідоцтва про народження дитини. Опікунам зазначена допомога призначається на підставі рішення про встановлення опіки.

Для призначення допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та свідоцтва про народження дитини подається заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина.

Заява складається у довільній формі із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини.

Даний перелік документів є вичерпним.

 

 

З 1 квітня 2014 року набрав чинності Закон України «Про запобігання фінансовій катастрофі і створення передумов для економічного зростання в Україні». Цим законом внесені зміни в Закон України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» в частині призначення і виплати допомоги при народженні дитяти. Закон в новій редакції набирає чинності з 1 липня 2014 року. Стаття 12 цього закону свідчить: «Допомога при народженні дитяти призначається у розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово в сумі 10320 гривень, залишок суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами в порядку, встановленому Кабміном України».

Також, цими змінами допомогу по догляду за дитиною до 3 років з законодавства виключено.

 

З 1 липня 2014 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2014 року № 83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги». Даною постановою передбачено, що сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, матимуть право на отримання компенсації додаткових витрат на оплату послуг газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у зв’язку з підвищення цін і тарифів на послуги.

Таким чином, зазначені сім’ї не будуть платити більше, ніж платили до підвищення цін і тарифів на природний газ і теплову енергію.

Для визначення права на компенсацію сім’я має порахувати свій середньомісячний дохід і порівняти його з величиною прожиткового мінімум сім’ї.

Прожитковий мінімум сім’ї = сума прожиткових мінімумів для кожного члена сім’ї відповідно до його належності до основних соціальних і демографічних груп населення.

Для прикладу: право на компенсацію матиме сім’ям, що складається з двох працездатних осіб та двох дітей (одна дитина віком до 6 років, а інша - від 6 до 18 років), якщо дохід сім’ї не перевищує 4754 грн. на місяць (Прожитковий мінімум сім’ї = 1218 грн.*2 особи + 1286 грн. + 1032 грн.).

Звертаємо увагу, що компенсацію не отримають сім’ї, які одержували і будуть одержувати житлові субсидії, оскільки вони продовжуватимуть сплачувати 10 або 15 % своїх доходів.

Для призначення компенсації до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації необхідно надати:

  1. Заяву.

  2. Довідку про склад зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб.

  3. Довідки про доходи кожної особи, зареєстрованої у житловому приміщенні (будинку).

Компенсація надаватиметься у безготівковому вигляді і щомісяця перераховуватиметься підприємствам, що надають комунальні послуги.

У випадку, якщо середньомісячний сукупний дохід ВАШОЇ сім’ї за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, рекомендуємо звертатися за призначенням компенсації до органу соціального захисту населення за місцем реєстрації.

Додатково інформуємо про встановлені розміри прожиткових мінімумів (з 1 січня 2014 року):

для дітей віком до 6 років - 1032 грн.;

для дітей віком від 6 до 18 років - 1286 грн.;

для працездатних осіб - 1218 грн.;

для осіб, які втратили працездатність - 949 грн.

 

 

20 червня 2014 в Порядок надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам були внесені ряд змін. Згідно з цими змінами:

Державна соціальна допомога інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам призначається на підставі витягу з акта огляду медико-соціальною експертною комісією інваліда з дитинства або медичного висновку про дитину-інваліда віком до 18 років, які органи медико-соціальної експертизи та заклади охорони здоров'я у триденний строк зобов'язані направити до місцевого органу з питань соціального захисту населення за місцем проживання інваліда з дитинства або законного представника дитини-інваліда. Відповідно до Порядку надання державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам крім державної соціальної допомоги інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам призначається також надбавка на догляд: за інвалідами з дитинства 1 групи; за одинокими інвалідами з дитинства II і III групи, які за висновком лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу потребують постійного стороннього догляду; за дітьми-інвалідами.

Для призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом одному з батьків, усиновителів, опікуну, піклувальнику, які не працюють, не навчаються (крім заочної форми навчання), не проходять службу, не займають виборну посаду і фактично здійснюють догляд за дитиною-інвалідом, додатково до документів, які подаються для призначення допомоги, подаються:

заява про призначення надбавки на догляд за дитиною-інвалідом; довідка про склад сім'ї (крім сім'ї, опікуна, піклувальника) із зазначенням прізвищ, імен та по батькові, родинних стосунків членів сім'ї; копія трудової книжки, довідка з центру зайнятості про те, що особа не перебуває на обліку як безробітна, довідка про доходи за останній звітний період (рік), а в разі відсутності трудової книжки - лише зазначені довідки;

довідка про спільне проживання дитини-інваліда з одним з батьків, усиновителем, опікуном, піклувальником, видана уповноваженим органом за місцем проживання;

довідка з місця навчання дитини.

Для підтвердження факту необхідності домашнього догляду за дитиною-інвалідом додатково подається первинний обліковий документ 080-1 / 0 «Довідка про потреби дитини (дитини-інваліда) у домашньому догляді», за формою, затвердженою наказом Міністерства охорони здоров'я України від 11 червня 2012 № 430, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12 липня 2012 за 1173/21485, та копію або витяг з наказу (розпорядження) роботодавця про надання відпустки.

Одинокій матері (одинокому батьку) надбавка на догляд за дитиною-інвалідом призначається незалежно від факту роботи, навчання, служби.

Звертаємо Вашу увагу, що більше немає необхідності надавати довідку державного реєстратора про проведення (відсутність) державної реєстрації як приватного підприємця. Для підтвердження даних і інших фактів, що впливають на вирішення питання призначення надбавки по догляду до державної соціальної допомоги за відсутності документів, місцеві органи соціального захисту направляють запити в центр зайнятості, органи доходів і зборів, органи охорони здоров'я, органи освіти та інші підприємства, установи, організації .

Календар
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930