Дод. інформація

Інформація для учасників антитерористичної операції

Управління соціального захисту населення Дружківської міської Ради (далі-управління) повідомляє, про пільги учасникам бойових дій передбачені статтею 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (витяг)

1. Безоплатне забезпечення санаторно-курортним лікуванням або одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування.

Для одержання путівки учасник АТО (інваліди війни з числа учасників антитерористичної операції, учасники бойових дій, які безпосередньо брали участь під час проведення АТО) подає до управління соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання або фактичним місцем проживання (для внутрішньо переміщених осіб):

 • заяву, посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

 • медичну довідку лікувальної установи за формою 070/о;

 • документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

 

Для одержання компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування учасник АТО подає :

- заяву про виплату компенсації, посвідчення «Учасник бойових дій»;

- документ про сплату повної вартості санаторно-курортної путівки, про підтвердження проходження санаторно-курортного лікування або зворотний талон санаторно-курортної путівки.

2. Знижка плати за користування житлом та комунальними послугами надаються учасникам АТО та членам їх сімей, що проживають разом з ними, незалежно від виду житла чи форми власності на нього, без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї (інвалідам війни – 100 % знижка, учасникам бойових дій – 75 % знижка).

Для надання цих пільг учасник АТО подає до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації (фактичного перебування) наступні документи:

- паспорт (оригінал та копія) заявника та членів сім’ї, які мають право на пільги (дружина, чолові, неповнолітні діти та інші;

- оригінал та копію свідоцтва (паспорта) неповнолітніх дітей;

- оригінал і копія ідентифікаційного номера заявника та членів сім’ї, які мають право на пільги;

- оригінал і копія посвідчення «учасник бойових дій» або «інвалід війни»;

- інформацію про характеристику житла та послуг, щодо яких він має право на пільги.

3. Медичне обслуговування

Безплатне одержання ліків, лікарських засобів, імунобіологічних препаратів та виробів медичного призначення за рецептами лікарів; першочергове безплатне зубопротезування (за винятком протезування з дорогоцінних металів); щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів; першочергове обслуговування в лікувально-профілактичних закладах, аптеках та першочергова госпіталізація.

Для отримання медичної допомоги необхідно звернутися до закладів охорони здоров’я, надавши посвідчення «Учасника бойових дій».

4. Безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад) залізничним, водним, повітряним або міжміським автомобільним транспортом, незалежно від наявності залізничного сполучення, або проїзд один раз на рік (туди і назад) вказаними видами транспорту з 50-процентною знижкою.

Для реалізації цієї пільги військові комісаріати видають відповідні талони на проїзд. Підставою для видачі талонів є посвідчення «Учасник бойових дій».

Окрім того учасники бойових дій мають право на безоплатний проїзд усіма видами міського пасажирського транспорту, автомобільним транспортом загального користування в сільській місцевості, а також залізничним і водним транспортом приміського сполучення та автобусами приміських і міжміських маршрутів, у тому числі внутрірайонних, внутрі- та міжобласних, незалежно від відстані та місця проживання.

5. Позачергове користування всіма послугами зв'язку та позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів (оплата у розмірі 20 процентів від тарифів вартості основних та 50 процентів - додаткових робіт). Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 процентів від затверджених тарифів.

Для забезпечення цією пільгою звертатися в філію ПАТ «Укртелеком».

6. Учасникам бойових дій пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються в розмірі 25 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

Для виплати такого підвищення учасник АТО подає посвідчення «Учасник бойових дій» до органів Пенсійного фонду України або до управління соціального захисту населення за місцем одержання соціальної допомоги .

7. Виплата щорічної разової грошової допомоги до 5 травня учасникам бойових дій виплачується у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України в межах бюджетних призначень, встановлених законом про Державний бюджет України.

Ця виплата проводиться управлінням соціального захисту населення за місцем реєстрації без звернення учасників АТО.

8. Першочергове забезпечення житловою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.

Для вирішення питання взяття на квартирний облік необхідно звернутися до місцевих органів виконавчої влади за місцем проживання, надавши (орієнтовно) такі документи:

- заяву на ім’я голови (для взяття на квартирний облік);

- довідку про склад сім’ї та реєстрацію місця проживання розширеної форми з ЖЕО;

- документи, що підтверджують наявність (чи відсутність) житла на праві приватної власності у заявника та всіх членів сім’ї (копія свідоцтва про право власності на житло та технічного паспорта);

- довідку з відділу приватизації про використання (не використання) права на безоплатну приватизацію житла заявником та членами сім’ї;

- копії паспортів дорослих членів сім’ї;

- копії свідоцтв про народження неповнолітніх дітей;

- копія свідоцтва про одруження (розлучення);

- копії довідок про присвоєння ідентифікаційного коду заявника та членів сім’ї;

- посвідчення «Учасник бойових дій»;

- довідка з місця роботи заявника та повнолітніх членів сім’ї з відміткою про перебування (не перебування) на квартирному обліку;

- довідку відділу у справах архітектури та містобудівного кадастру міської ради про ведення (чи не ведення) індивідуального житлового будівництва.

 

Для зарахування на пільгову чергу для отримання земельної ділянки для індивідуального житлового будівництва необхідно звернутися до місцевих органів виконавчої влади за місцем проживання, надавши (орієнтовно) такі документи:

- заяву на ім’я голови;

- копія посвідчення учасника бойових дій;

- копія паспорта (1,2,11 ст.), копія ідентифікаційного коду;

- довідка з ЖЕО про реєстрацію та склад сім’ї за формою, встановленою для квартирного обліку.

9. Безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації учасників АТО

До технічних та інших засобів реабілітації належать:

 • протезні вироби (включаючи протезно-ортопедичні вироби);

 • засоби для пересування (крісла колісні);

 • спеціальні засоби для самообслуговування та догляду допоміжні засоби для особистого догляду та захисту: наколінники, налокітники, рукавиці на протез, чохли для кукс верхніх та нижніх кінцівок, вкладиші із силіконової або селевої композиції для кукс верхніх та нижніх кінцівок, подушки протипролежневі та інші;

 • допоміжні засоби для особистої гігієни: крісла-стільці, сидіння на унітаз, сидіння-надставки на унітаз, щипці для туалетного паперу, стільці, табурети, сидіння для ванни та душу, східці, підставки для ванни, умивальники;

 • допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходунки, поручні);

 • меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци протипролежневі, перила та поручні, брусся, опори);

 • спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.

 

Для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації учасники АТО або їх законні представники подають до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації такі документи:

- паспорт (копія та оригінал);

- ідентифікаційний код (копія та оригінал);

- рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу в забезпеченні необхідним виробом;

- витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції (для військово- службовців (резервістів, військовозобов’язаних) та працівників Збройних Сил, Національної гвардії, СБУ, Служби зовнішньої розвідки, Держприкордонслужби, осіб рядового, начальницького складу, військово- службовців та працівників МВС, Управління державної охорони, Держспецзв’язку, інших утворених відповідно до законів військових формувань, яким не встановлено інвалідність).

 

Окрім того, учасники АТО мають право на протезування (ортезування) за кордоном. Для цього учасник АТО або законний представник подає особисто або надсилає поштою на адресу Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції (провулок Музейний,12, м.Київ, 01001) такі документи:

- заяву;

- копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

- копію ідентифікаційного коду;

- направлення на забезпечення технічними та іншими засобами

реабілітації, видану відповідно до Порядку забезпечення ТЗР, затвердженого постановою КМУ від 05.04.2012 року №321, яке учасник АТО отримує в управлінні соціального захисту населення за зареєстрованим або фактичним місцем проживанням (перебуванням);

- висновок військово-лікарської комісії про потребу у протезуванні

(ортезуванні);

- витяг з історії хвороби;

- фото- та відеоматеріали кукси та наявного об’єму рухів.

 

Учасники антитерористичної операції мають право на проходження психологічної реабілітації.

За результатами конкурсних торгів Державною службою України у справах ветеранів війни та учасників антитерористичної операції визнані наступні реабілітаційні установи, які надаватимуть учасникам АТО послуги з психологічної реабілітації:

- ДП ”Клінічний санаторій “Курорт Березівські мінеральні води” ЗАТ “Укрпрофздоровниця” - 62363, Харківська область, Дергачівський район, с. Березівське, тел. (057)700-33-16, факс (057)712-20-27, e-mail:berminvodysanatory@ukr.net., вебсайт: www.berminvody.com.ua.

- ДП “Південь-Курорт-Сервіс” санаторій “Орізонт” - 67780, Одеська обл., Білгород-Дністровський р-н, смт. Сергіївка, вул. Гагаріна, 1а, тел. (04849) 4-87-10, 4-88-41, факс (04849) 4-88-41.

- ТОВ «Санаторій «Феофанія»» - 03143, м.Київ, Голосіївський район, вул. Академіка Лебедєва, 27 тел. (044) 469-56-71, 526-71-12; e-mail: sanatoriy-feofaniya@ukr.net.

- Менський санаторій «Остреч» - 15600, Четнігівська обл.., Менський р-н, м. Мена, урочище Остреч, 0, тел.. (04644) 2-14-12, факс (04644) 2-14-00; e-mail: sanostrech@ukr.net

 

На отримання послуг соціальної та професійної адаптації.

 

Для отримання послуг соціальної та професійної адаптації особа повинна мати посвідчення учасника бойових дій (інваліда війни або учасника війни) та документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення. Таким документом може бути один із нижчезазначених (оригінал або його копія):

наказ Антитерористичного центру при Службі безпеки України або інший документ, який підтверджує залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення;

довідка про безпосередню участь особи в антитерористичній операції, згідно з додатком до Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413;

рішення відомчої (міжвідомчої) комісії про встановлення особі статусу учасника бойових дій, як такій, що захищала незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брала безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення.

Санаторно–курортне лікування

 

Органи соціального захисту населення забезпечують осіб безоплатними путівками до санаторно-курортних закладів згідно з медичними рекомендаціями в порядку черговості в міру надходження путівок:

- учасників бойових дій – щороку строком на 18-21 день;

- інвалідів війни – позачергово щороку строком на 18-21 день;

- інвалідів із захворюваннями нервової системи ( з наслідками травм і захворюваннями хребта та спинного мозку) – відповідно до медичних рекомендацій.

У разі коли особа має право на забезпечення путівкою за кількома законами, їй надається право вибору в забезпеченні путівкою за одним із них.

Для отримання путівки в цьому році необхідно стати на облік до управління праці та соціального захисту населення та подати наступні документи:

 • Заяву;

 • Медичну довідку лікувальної установи за формою № 070/о;

 • Копію посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

 • Документ, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.

За додатковою інформацією звертатися до управління (109 кабінет), за адресою: м. Дружківка, вул. Радченко 64.

Графік роботи: понеділок – четверг з 8.00 до 17.00, п’ятниця з 8.00 до 16.00, перерва з 12.12 до 13.00.

 

 

 

 

Інформація

про порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми чи каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, бойових дій та збройного конфлікту

 

Управління соціального захисту населення Дружківської міської Ради (далі-управління) повідомляє, що постановою Кабінету Міністрів України від 19.08.2015 №604 «Деякі питання виплати одноразової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми чи каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, бойових дій та збройного конфлікту» затверджено порядок та умови виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності волонтера внаслідок поранення (контузії, травми чи каліцтва), отриманого під час надання волонтерської допомоги в районі проведення антитерористичної операції, бойових дій та збройного конфлікту.

Більш детальна інформація розміщена на web-сайті управління: www.uszndru.at.ua.

За додатковою інформацією звертатися до управління (109 кабінет), за адресою: м. Дружківка, вул. Радченко 64. Графік роботи: понеділок – четверг з 8.00 до 17.00, п’ятниця з 8.00 до 16.00, перерва з 12.12 до 13.00.

 

 

Інформація про внесення змін до Закону України від 03.11.2015 №734-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення встановленим законом гарантій працівникам, призваним на військову службу» та Закону України від 03.11.2015 №735-VIII

«Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо виплати одноразової грошової допомоги волонтерам, добровольцям, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та членів сімей загиблих» (набирає чинності з 25.12.2015 р.) для підприємств, організацій та закладів, з яких були мобілізовані працівники

 

Управління соціального захисту населення Дружківської міської Ради (далі-управління) повідомляє про внесені зміни у Законі України від 03.11.2015 №734-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення встановленим законом гарантій працівникам, призваним на військову службу» та Законі України від 03.11.2015 №735-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо виплати одноразової грошової допомоги волонтерам, добровольцям, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, та членів сімей загиблих».

Більш детальна інформація розміщена на web-сайті управління: www.uszndru.at.ua.

За додатковою інформацією звертатися до управління (109 кабінет), за адресою: м. Дружківка, вул. Радченко 64. Графік роботи: понеділок – четверг з 8.00 до 17.00, п’ятниця з 8.00 до 16.00, перерва з 12.12 до 13.00.

Додаток на 2 аркушах у електронному вигляді: Закон України від 03.11.2015 №734-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення встановленим законом гарантій працівникам, призваним на військову службу».

Закон України від 03.11.2015 №735-VIII «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (набирає чинності з 25.12.2015 р.)

 

 

 

 

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення встановлених законом гарантій працівникам, призваним на військову службу

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1) у частині другій статті 265 Кодексу законів про працю України (Відомості Верховної Ради УРСР, 1971 р., додаток до N 50, ст. 375):

після абзацу четвертого доповнити новим абзацом такого змісту:

"недотримання встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", - у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення".

У зв'язку з цим абзац п'ятий вважати абзацом шостим;

в абзаці шостому слова "другим - четвертим" замінити словами "другим - п'ятим";

2) у Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до N 51, ст. 1122):

статтю 41 доповнити частиною сьомою такого змісту:

"Порушення встановлених законом гарантій та пільг працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України "Про військовий обов'язок і військову службу", "Про альтернативну (невійськову) службу", "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", -

тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та фізичних осіб - підприємців, які використовують найману працю, від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян";

у статті 221 слова і цифри "частинами першою - четвертою статті 41" замінити словами і цифрами "частинами першою - четвертою та сьомою статті 41";

абзац "центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю (частини перша - четверта статті 41, статті 411 - 413, 1881)" пункту 1 частини першої статті 255 після слів "частини перша - четверта" доповнити словом "сьома".

2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Президент України

П. ПОРОШЕНКО

м. Київ
3 листопада 2015 року
N 734-VIII

 

 

 

 

 

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо виплати одноразової грошової

Календар
«  Червень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930